Mirë se vini në Milforce Equipment Co., Ltd!
 Email: ssy011@milforce.cn      Tel: + 86-13852701151

Na ndiq

Ju jeni këtu: SHTËPI » LAJME » Lajmet e fundit » Çfarë duhet të marr parasysh përpara se të blej çizme ushtarake?

Çfarë duhet të kem parasysh përpara se të blej çizme ushtarake?

Shikimet: 266     Autori: Redaktori i faqes Koha e publikimit: 2020-01-11 Origjina: Faqe

pyesni

butoni i ndarjes së Facebook
butoni i ndarjes në Twitter
butoni i ndarjes së linjës
butoni i ndarjes së wechat
butoni i ndarjes së linkedin
butoni i ndarjes pinterest
butoni i ndarjes së whatsapp
butoni i ndarjes kakao
Ndani këtë buton të ndarjes

Lartësia e çizmeve

Pse është e rëndësishme lartësia e çizmeve?

Me pak fjalë, ai përcakton sasinë e mbështetjes së kyçit të këmbës që merrni nga juaji çizmet taktike të shkretëtirës.

7284-6 çizme milforce desert

Në varësi të peshës suaj dhe llojit të aktivitetit fizik që bëni çdo ditë, çizmet që mbulojnë kyçet e këmbëve duhet t'ju japin mbështetjen e duhur.

Megjithatë, nëse shpesh ecni në pyll dhe mund të hasni një moçal një ose dy herë, çizmet tuaja duhet të jenë më të larta.

Çizmet më të larta ofrojnë më shumë mbrojtje dhe parandalojnë rrokullisjen e këmbëve.

Nëse aktiviteti juaj nuk përfshin ushtrime të forta, zgjidhni një çizme më të ulët.

Sepse çizmet me kyçin e këmbës janë më të lehta për t'u veshur dhe për t'u hequr, dhe në përgjithësi janë më të lehta

Për të qenë në përputhje me AR 670-1, lartësia e një palë çizmesh duhet të jetë 8 inç.

 

Si të zgjidhni çizmet në bazë të mjedisit

Ky është një hap shumë i rëndësishëm kur zgjidhni çizmet.

Ju kurrë nuk duhet të bëni të njëjtin gabim si unë.

Imagjinoni veten në një moçal të veshur me një palë çizme luftarake jo të papërshkueshme nga uji.

Nëse çizmet nuk zgjidhin probleme të pakëndshme si nxehtësia dhe lagështia, kjo do t'ju bëjë të mos ndiheni rehat dhe do të ulë efikasitetin e punës.

Pra, çfarë çizme duhet të zgjidhni në këtë rast?

Është e thjeshtë: shikoni veçoritë.

Në këtë rast, ideali juaj çizmet e lehta të xhunglës  duhet të jenë të papërshkueshme nga uji dhe të bëra nga një material që merr frymë.

5216 2-2 çizme milforce jungle

Po sikur të ecni dhe të vraponi?

Çizmet tuaja nuk duhet të jenë të papërshkueshme nga uji.

Në vend të kësaj, ato duhet të jenë të rehatshme dhe të lehta, që do të thotë se ka të ngjarë të jenë prej lëkure sintetike dhe najloni.

Po sikur të jeni roje sigurie që qëndroni në këmbë gjatë gjithë ditës?

Në këtë rast, përparësia juaj e parë duhet të jetë përdorimi i çizmeve të larta të bëra nga materiale të rehatshme dhe të lehta.

Nëse punoni në një mjedis të thatë dhe të nxehtë, mund të zgjidhni çizme të lehta të bëra nga materiali që merr frymë.

Duhet të dini se çizmet prej lëkure do t'i bëjnë këmbët tuaja të notojnë në djersën tuaj.

Pra, zgjedhja më e mirë janë çizmet e bëra prej lëkure me ngjyrë të çelur dhe pëlhurë që ajroset.

Në këtë rast, rëndësia e hidroizolimit është shumë më e ulët.

 

Jeni duke kërkuar për çizme të autorizuara nga ushtria?

Nëse keni nevojë për çizme opsionale në treg, atëherë duhet të kërkoni disa veçori:

Materiale:

Çizmet duhet të jenë prej lëkure origjinale me anën e mishit të kthyer nga jashtë.

Lloji i vetëm i lëkurës i pranuar është lëkura e lopës/lopës.

Pjesa e jashtme duhet të jetë prej gome ose poliuretani polieter (jo poliuretani poliestër).

Pjesa e sipërme duhet të jetë prej lëkure ose një kombinim lëkure dhe jo rrjetë.

Struktura:

Lartësia e çizmeve duhet të jetë midis 8 dhe 10 inç.

Lartësia e shputës nuk duhet të kalojë 2 inç.

Thonja nuk duhet të përkulet në gishta apo thembra.

Ngjyrë:

Çizmet duhet të jenë ngjyrë kafe ose kojotë.

Thonja duhet të jetë e njëjtë me ngjyrën e çizmeve

ARTIKUJ TË LIDHUR

SHTËPI
Prodhuesit e çizmeve ushtarake profesionale —— Që nga viti 1984
E drejta e autorit ©   2023 Milforce Equipment Co., Ltd. Të gjitha të drejtat e rezervuara.Mbeshtetur nga leadong.com Harta e faqes. Politika e privatësisë

Na ndiq